SIKÇA SORULAN SORULAR

Cevap: Evet mesai saatleri içerisinde (yasaklanmış yayın hariç) kitap getirilebilir.
Cevap: PTT aracılığı ile hükümlü ve tutuklunun ismi belirterek Bartın Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne gönderebilirler.
Cevap: Görüş gününde hükümlü ve tutuklular hastaneye veya mahkemeye gitmişler ise ddönüş yaptıkları saatten itibaren mesai saatleri dahilinde görüş yaptırılır.
Cevap: PTT aracılığı ile (lacivert ve yeşil renkler hariç) Bartın Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü adresine gönderebilirler.
Cevap: Hükümlü ile avukatı, meslek kimliğinin ibrazı üzerine, tatil günleri dışında ve çalışma saatleri içinde, bu iş için ayrılan görüşme yerlerinde, konuşulanların duyulamayacağı, ancak; güvenlik nedeniyle girilebileceği bir birimde, açık görüş usulne uygun olarak görüştürülür.
Cevap: Görüş gününüzü öğrenmek için tıklayınız
Cevap: Adalet Bakanlğının ilgili genelgesinde belirtildiği üzere Hükümlü kendilerine verilen iaşe harici ihtiyaçlarını kurum kantininden temin etmektedirler. Dolayısıyla içeri yiyecek içecek girişi yasaktır. Açık görüş günlerinde hükümlüler daha önceden kantinden temin ettikleri yiyecek ve içecekleri yakınlarıyla görüş yerlerinde tüketebilirler.
Cevap: Adalet Bakanlğının konuyla ilgili yeni genelgesinde belirtildiği üzere görüş süresi yakınıyla görüşmeye başladığı andan itibaren geçerlidir. görüş süreli 30 dakikadan az 1 saatten faz olamaz.
Cevap: Belirlenen kurallar çerçevesinde açık görüş günleri kurum idaresi tarafından belirlenmiştir. Değiştirilemez.
Cevap: Her türl çorap, şalvar ve içerisinde demir bulunan ayakkab? ,lacivert , askeri renklerdeki kıyafetler ve deri gurubu eşyalar alınmaz.
Bartın Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 07.07.2017 ] - Webmaster : Murat KARAMAZAK
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.